Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
Sadek - Kostrza w Sadku

„Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

16 października 1978 r. czyli 42 lata temu, Karol Wojtyła został Papieżem, przyjmując imię: Jan Paweł II.

W tym dniu corocznie społeczność naszej szkoły obchodzi swoje Święto, uczestnicząc wcześniej w Niedzieli Papieskiej, której  tegoroczne hasło brzmi „Totus Tuus”. To zawołanie jest  blisko związane z Janem Pawłem II. Karol Wojtyła, będąc jeszcze księdzem, wybrał to hasło na swoje biskupie zawołanie. Towarzyszyło mu ono aż do śmierci. „Totus Tuus” oznacza „Cały Twój” i odnosi się do zawierzenia Bogu przez Maryję.  Pod tym hasłem odbywała się także XX Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, w której uczestniczyli nauczyciele i rodzice z naszej szkoły.

Nieprzerwanie,  od 1999 roku, 16 października uczniowie klas pierwszych byli uroczyście przyjmowani w poczet braci uczniowskiej
 i honorowo pasowani na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sadku – Kostrzy. Sytuacja epidemiologiczna oraz troska o zdrowie uczniów, rodziców i nauczycieli sprawiły, że w tym roku, 16 października, obchody Święta Szkoły się nie odbędą. Planujemy zorganizować tę uroczystość w terminie późniejszym. Wierzę, że cała społeczność szkoły przeżyje ją godnie, z radością i  nadzieją.

Dzisiaj, 16 października, wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz dumy z tego, że możemy należeć do społeczności szkoły noszącej imię św. Jana Pawła II, który woła do nas: „Nie lękajcie się”, upatrując w  dzieciach i młodzieży „nadzieję Kościoła
i świata”.

 „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.” – wsłuchując się w słowa św. Jana Pawła II, z nadzieją i utęsknieniem czekamy na wspólne spotkanie.

Pozdrawiam serdecznie

Halina Gocal