Szkoła Podstawowa
im. Jana Pawła II
Sadek - Kostrza w Sadku

"Było słodko i wesoło...."

23 kwietnia 2018r. klasy O – III były na całodniowej wyciecze autokarowej w Krakowie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Fabryce Charliego – gdzie uczestniczyliśmy w dwugodzinnych warsztatach, podczas których poznaliśmy tajniki produkcji pralin i czekolady. Uczestnicy pod okiem prowadzącego poznali  najważniejsze fakty dotyczące ulubionych słodkości oraz garść czekoladowych ciekawostek.

Najważniejsze czekoladowe fakty to: skąd wzięła się czekolada w Europie?, czy czekolada jest zdrowa?, historia od ziarenka kakaowca po czekoladową tabliczkę na sklepowej półce.

Dzieci własnoręcznie wykonały praliny czekoladowe z dodatkami: żurawiną, słonecznikiem, kokosem i orzechami. Na zakończenie prowadząca urządziła ustny test wiedzy o czekoladzie, gdzie za poprawną odpowiedź dzieci otrzymywały łyk płynnej czekolady, a za złą malowała im na twarzy czekoladowe wąsy.  Bardzo słodcy, z czekoladowymi buziami, i nie tylko zapakowaliśmy  słodkości w celofanowe torebki i wyruszyliśmy w dalszą drogę.

 Udaliśmy się na Lodowisko Cracovii, na którym obejrzeliśmy MOSKIEWSKĄ REWIĘ NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe, widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena  „ Królowa Śniegu”. Na uwagę w nim zasługuje: doskonała i oryginalna oprawa muzyczna, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, bogata  scenografia, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne. Ze świecącymi mieczami, kokardkami i wiatrakami udaliśmy się do autokaru, aby zakończyć wycieczkę tym, na co dzieci czekały, wizytę w McDonaldzie. Najedzeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.